Zespół Szkół
im. Władysława Stanisława Reymonta
"Szkoła przyjazna uczniowi, ale wymagająca"

Strona w przebudowie

Czujemy pociąg do kolei… czyli Dzień Kolejarza 2019

28 listopada w naszej szkole okazał się wyjątkowy, bowiem w tym dniu obchodziliśmy Dzień Kolejarza.

Akcja Charytatywna


Góra Grosza


Konkurs Czysta Ziemia

W dniu 28.11.2019 r. odbyło się podsumowanie konkursu „Czysta Ziemia” zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, w którym wzięła udział także nasza szkoła.
więcej informacji i zdjęcia http://www.powiatbialski.eu/?p=23851

Wycieczka do Białegostoku

W dniu 20.11.2019 wychowankowie z Internatu pod opieką p. Izabeli Kolańskiej pojechali na jednodniową wycieczkę do Białegostoku.


Literatura na żywo - konkurs


Biblioteka poleca


O szkole w mediach

21 listopada po raz kolejny w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Życzliwości. Hasło tegorocznego święta brzmi „Życzliwie. Razem. Blisko”. Z tej okazji odbędzie się wybór najsympatyczniejszej koleżanki i najsympatyczniejszego kolegi. Przy wejściu do szkoły zostanie umieszczona tablica, na której można będzie umieszczać karteczki z miłymi słowami skierowanymi do rówieśników i nauczycieli. Osoby, które w tym dniu ubiorą się na żółto, będą zwolnione z odpytywania.

Niech dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji towarzyszy nam nie tylko 21 listopada, ale każdego dnia.

Ogłoszenie

20 listopada 2019 r. (środa) o godz. 15: 00 odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami klas.

Apel z okazji Święta Niepodległości. Ślubowanie kadetów klas mundurowych.


Otrzęsiny w internacie

Tradycja rzecz święta, o której należy pamiętać!

Nie umiera ten kto trwa w sercach i pamięci bliskich…

W dniu 31. 10. 2019 r. młodzież naszej szkoły wraz z panem dyrektorem Robertem Wieczorkiem...

Przedstawienie ekologiczne dla przedszkolaków w wykonaniu uczniów naszej szkoły

W dniu 29. 10. 2019 r. w ramach działań związanych z konkursem „Czysta Ziemia”...

Lekcja o funduszach europejskich

Wiemy, dlaczego warto być przedsiębiorczym – bierzemy udział w akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”!

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela świętowany jest w Polsce 14 października. Ma on upamiętniać rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej założonej przez Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 rok. Został ustanowiony w kwietniu 1972 roku, a od 1982 obchodzony jest pod nazwą Dnia Edukacji Narodowej. Wówczas wprowadzono przepis, że dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty. W naszej szkole również uczczono to wydarzenie, łącząc je z obchodami Dnia Patrona.

Kolejne praktyki europejskie naszych uczniów w Grecji

19.10.2019 r. dwudziestu pięciu uczniów Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach powróciło z dwutygodniowych praktyk zawodowych w Grecji realizowanych w ramach projektu „Europejski staż gwarancją sukcesu na rynku pracy”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenie zawodowe.

13. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2019 i Finał Turnieju Wiedzy o Kolei – za nami!

W dniach 26-28 września dziewięciu uczniów naszej szkoły miało możliwość uczestnictwa w jednym z najważniejszych wydarzeń branży kolejowej, czyli w 13. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2019!

Dzień Chłopaka

Akcja ekologiczna - "Sprzątanie Świata"

VII Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

W dniu 26.09.2019r. odbyły się eliminacje szkolne VII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. W konkursie największą liczbę punktów uzyskali:

XXIV Marsz Szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu

W dniach 16-17 września 2019 r. odbył się XXIV Marsz Szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu pod patronatem Starosty Bialskiego.

Uczniowie naszej szkoły w akcji
"Nasza Krew Nasza Ojczyzna"

Zebranie Rodziców uczniów klas I

Zebranie Rodziców uczniów klas pierwszych odbędzie się 19.09.2019 r. o godzinie 15.30 z Dyrektorem Szkoły na sali gimnastycznej. Po części oficjalnej spotkanie Rodziców z wychowawcami poszczególnych klas według harmonogramu:
 
Zapraszamy

Informacja dla uczniów i rodziców uczniów klas I.
Instrukcja jak uzyskać dostęp do e-dziennika znajduje się
w zakładce e-dziennik.


Narodowe czytanie

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie.Kiermasz Używanych Podręczników

W dniu 04.09.2019r. odbędzie się w bibliotece naszej szkoły Kiermasz Używanych Podręczników. Podczas kiermaszu wszyscy chętni będą mogli kupić lub sprzedać używane podręczniki zgodne z obowiązującą podstawą programową dla uczniów Szkoły Ponadgimnazjalnej. Zapraszamy chętnych do sprzedaży i kupna książek.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

Połączenia autobusowe

Od 02.09.2019 r. zostaną uruchomione połączenia autobusowe na trasach :
Kodeń – Zagacie – Kopytów – Kostomłoty – Dobratycze – Lebiedziew – Podolanka – Polatycze – Małaszewicze
Zalesie – Kijowiec – Nowosiółki – Dobryń – Wólka Dobryńska – Małaszewicze Duże – Małaszewicze Małe – Koroszczyn - Małaszewicze
Przy zakupie biletu miesięcznego do 10 każdego miesiąca dofinansowanie 49% z Urzędu Marszałkowskiego.


Ogłoszenie

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w naszej szkole odbędzie się
w poniedziałek 2 września o godz. 9:00 na placu szkolnym (w przypadku opadów deszczu
w sali gimnastycznej). Msza Święta o godzinie 8.00 w kościele parafialnym
w Małaszewiczach.

Po części oficjalnej zapraszamy uczniów na spotkanie z wychowawcami.
Kwaterowanie uczniów w internacie rozpocznie się 01.09.2019 (niedziela) od godziny 15.00 . Należy ze sobą przywieźć rzeczy osobiste, szklankę, talerz, sztućce, szlafrok lub dresy do łazienki oraz strój galowy. Internat zapewnia kołdrę, koc, poduszkę, pościel, lampkę nocną.

A wakacji żal…

Dwa miesiące wakacji, ponad sześćdziesiąt dni uroczego letniego wypoczynku bez zeszytów, książek, bez odgłosu budzika o godzinie szóstej - ba! czasem nawet piątej rano… Było, minęło. Koniec pauzowania. Kiedy rozpoczyna się nowy rok szkolny? Wszyscy wiedzą, że to początek września, drugi dzień tego miesiąca, poniedziałek.
O wiele przyjemniejsze są pytania o dni wolne od szkoły, a najprzyjemniejsze brzmi tak - kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2019/2020? Tym razem wytchnienie od szkoły wypadnie w jeden z październikowych poniedziałków (14.10), listopadowy piątek (1.11) i poniedziałek (11.11), a potem to przerwa świąteczna i ferie zimowe od 13 stycznia. Koniec roku - chociaż to jeszcze bardzo odległa perspektywa - wypadnie w dniu 26 czerwca. Ach, jak bardzo żal wakacji…Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach informuje, iż w związku z realizacją programu „Bezpieczna szkoła”, na terenie szkoły, na drzwiach budynku gospodarczego znajduje się skrzynka pocztowa, do której rodzice uczniów naszej szkoły mogą anonimowo wrzucać informacje dotyczące spraw bezpieczeństwa uczniów w szkole oraz propozycje realizacji zagadnień związanych z profilaktyką zagrożeń szkolnych.
Za wszystkie cenne informacje i pomysły serdecznie dziękujemy.
Dyrektor szkoły

Gazetka szkolna


Publikacje nauczycieli

Brak podręczników do nauki przedmiotów zawodowych to jeden z najważniejszych problemów kształcenia na poziomie technikum. Wie o tym niemal każdy nauczyciel przygotowujący uczniów do pracy w niszowych zawodach. Taką profesją był do chwili obecnej także technik transportu kolejowego...więcej

Prace uczniów

Projekt i wykonanie grafiki - Agnieszka Sobieszuk uczennica klasy informatycznej

WspółpracujemyPrzydatne linki


NK YouTube Facebook

Biuletyn Informacji Publicznej


Archiwum


Copyright Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach

ul. Kolejarzy 16
21 - 540 Małaszewicze
tel./fax: 83 375 14 38
e-mail: zsmal@poczta.fm
www.malaszewicze.com

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0