Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta

"Szkoła przyjazna uczniowi, ale wymagająca"

AktualnościWieczór poezji

W dniu 19.02.2024 w internacie odbył się wieczór poezji, którego celem było popularyzowanie poezji wśród młodzieży, rozwijanie umiejętności recytatorskich oraz kształtowanie postawy aktywnego odbiorcy, dostrzegającego walory artystyczne w utworach literackich, rozwijanie wrażliwości, wyobraźni i poczucia estetyki. W wieczorze wykorzystana była twórczość rosyjskiego wieszcza A. S. Puszkina. Uczniowie, którzy wzięli aktywny udział w przedsięwzięciu to: Szymon Nowosad, Sebastian Maciejewski, Michał Czapski, Kacper Michaluk, Tomasz Matczuk. Wieczór poezji był przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Zając.


Kolędy

Młodzież mieszkująca w internacie pod kierunkiem wychowawcy p. Renaty Zając zorganizowała w świątecznej scenerii śpiewanie kolęd. Wśród wybranych przez młodzież utworów znalazły się : "Cicha noc" oraz "Przybieżeli do Betlejem" śpiewane w wersji zarówno polskiej jak i rosyjskiej.
Wychowankowie śpiewali wybrane kolędy przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych. Dzisiejszy wieczór zapadnie w pamięci jako miło spedzony czas, który wprowadził nas w świąteczną atmosferę.


Dzień Chłopaka

Dnia 27.09.2023r. w szkolnym internacie przy Zespole Szkół im. Wł St. Reymonta odbył się Dzień Chłopaka. Na tą okoliczność na wszystkich chłopaków czekał słodki upominek oraz okolicznościowe życzenia przygotowane przez dziewczęta. Wszyscy wychowankowie chętnie bawili się również tego wieczoru na dyskotece, poznając się bliżej podczas wspólnych, grupowych zabaw. Wspomnienia z tego wieczoru zapadną im w pamięci z pewnością na długo...


Lista uczniów przyjętych do internatu w roku szkolnym 2023/2024


Lista uczniów

Jak maj to Grill

Trudno uwierzyć, ale kolejny rok za nami…

24.05.2023r.odbył się grill dla wszystkich mieszkańców internatu. Wspólnie spędzony czas upłynął w bardzo miłej atmosferze, młodzież bardzo chętnie uczestniczyła, żartowała, opowiadała kawały, przypominała sobie najważniejsze eveny mijającego roku szkolnego. Nie zabrakło też wspólnie odśpiewanych piosenek, starszych jak sami podkreślili. Były to:"Czarny chleb i czarna kawa" , "Kanikuły,", "Jolka Jolka", "Policeman". Nieco później przystąpiliśmy do pieczenia kiełbasek i wspólnego biesiadowania przy grillu. Był to jak najbardziej wyjątkowy wieczór, który z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci.

Pożegnanie maturzystów w Internacie

Trudno uwierzyć, ale kolejny rok za nami…

18 kwietnia 2023r. przyszedł czas, kiedy młodsi wychowankowie pod opieką wychowawcy Edyty Szołucha pożegnali tegorocznych maturzystów.
Kilka wspólnie spędzonych lat pozostawi wiele wspomnień. Nawiązały się tu przyjaźnie, które mamy nadzieję przetrwają jeszcze wiele lat. Młodsi koledzy przygotowali swojej braci internatowej wiele atrakcji.
W takim może już ostatni raz spędziliśmy bardzo miły czas. Nie zabrakło uśmiechów, ale też w oczach zakręciła się niejedna łezka. Uwiecznieniem było podarowanie każdemu absolwentowi pamiątkowego dyplomu.
Życzymy z serca naszym koleżankom, kolegom, przyjaciołom samych sukcesów i radości w pełni dorosłym życiu.

O Internacie

Internat jest placówką opiekuńczo-wychowawczą (koedukacyjną) dostępną dla młodzieży Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach. Młodzież przebywa pod opieką wykwalifikowanej kadry. Wszyscy podopieczni objęci są całodobową opieką pedagogiczną od niedzieli od godz. 15:00 do soboty do godz. 07:30.
Pokoje wyposażone są w lodówki, szafki oraz łóżka. Internat zapewnia koce, kołdry, poduszki oraz komplet pościeli. W pokojach znajdują się gniazda umożliwiające podłączenie do internetu własnych komputerów oraz wewnętrzna sieć Wi-Fi.

Wyposażony jest w łazienki w kabinami prysznicowymi oraz toalety.

W stołówce można zjeść smaczne obiady składające się z zupy i drugiego dania zapewnione przez internat (odpłatnie). Śniadania i kolacje we własnym zakresie do dyspozycji wychowanków kuchenki mikrofalowe, toster, opiekacz.

W wolnych chwilach można korzystać z telewizji satelitarnej, z internetu, tenisa stołowego, bilarda oraz boiska sportowego znajdującego się na terenie Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta.

Wychowankowie dbają o estetykę zewnętrzą jaki i wewnetrzną internatu. Oprócz codziennych obowiazków działają w różnych sekcjach, takich jak: kulturalna, porządkowa, sportowa, informatyczna. Internat tętni życiem, wychownkowie biorą udział w andrzejkach, spotkaniach opłatkowych, dyskotekach.
Prowadzone są zajęcia fakultatywne oraz zajęcia o tematyce wychowawczej. Dużym atutem mieszkania w internacie jest wzajemna koleżeńska pomoc w nauce.

Opłaty obowiązujące w roku szkolnym 2022/23


opłata za zakwaterowanie 80 zł/miesiąc
obiad 15 zł/dzień (zupa i drugie danie)
jednorazowa kaucja 100 zł
Opłaty kaucji oraz miesięczną za zakwaterowanie należy dokonać w kięgowości szkoły.
Opłatę miesięczną za zakwaterowanie można wpłacić na konto szkoły. Szczegółowe informacje uzyskać można w księgowości szkoły. numer konta
28 1090 2590 0000 0001 4386 5625 Santander Bank
Opłaty za obiady u p. Jadwigi Wasiluk.

Obiady

Dostwcą obiadów do internatu w roku szkolnym 2022/23 jest Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Andrzej Makarewicz
21-550 Terespol ul. 3-go Maja 37

Rozkład dnia wychowanków internatu

6:00 Pobudka
6:00 - 7:00 Toaleta poranna i śniadanie
do godz 7:00 Wyjście do szkoły
Od powrotu ze szkoły do godz. 16:00 - czas wolny
13:00 - 15:00 Obiad
16:00 - 18:00 Nauka własna
18:00 - 20:00 Czas wolny
19:00 - 20:00 Kolacja
20:00 - 21:00 Zajęcia w grupach i kołach zainteresowań
21:00 - 22:00 Toaleta wieczorna
22:00 - 6:00 Cisza nocna
Wyjście poza teren internatu w obszarze Małaszewicz w czasie wolnym do godziny 20:00.
Wyjazd (wyjście) poza teren Małaszewicz w czasie wolnym powinien być dodatkowo potwierdzony przez rodzica.