Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta

"Szkoła przyjazna uczniowi, ale wymagająca"

Grecja 2023

Włochy 2023

Rozdanie certyfikatów


Galeria zdjęć

Po niemal dwóch tygodniach pobytu w gorącej Grecji nadszedł czas podsumowań, przemyśleń i wniosków. Ponadto nie mogło obyć się bez oficjalnego zakończenia całego tego zagranicznego przedsięwzięcia i oczywiście rozdania certyfikatów. Uroniliśmy kilka łez, podzieliliśmy się swoimi refleksjami i dumnie odebraliśmy certyfikaty. I tak minął nam ostatni dzień naszych zagranicznych zajęć językowo-kulturowych, a później… później wyruszyliśmy do Polski.

Rozdanie Certyfikatów odbycia szkoleń administracyjno-informacyjnych i dokumentów Europass Mobility dla kadry oraz podsumowanie projektu

30 listopada w naszej szkole miało miejsce rozdanie Certyfikatów odbycia szkoleń administracyjno-informacyjnych i dokumentów Europass Mobility dla naszej kadry, która w greckiej miejscowości Paralia-Katerini, na przełomie maja i czerwca 2022, uczestniczyła w wyjeździe szkoleniowym, realizowanym w zakresie projektu nr 2021-1-PL01-KA121-SCH-000012270 współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach akredytacji programu Erasmus+, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Edukacja Szkolna, Konkurs 2021. Zasłużone certyfikaty i dokumenty Europass, oficjalnie podczas spotkania podsumowującego wręczyła pani wicedyrektor Jolanta Wałach. W czasie spotkania był także czas na wspomnienia i refleksje, którymi uczestnicy wyjazdu chętnie się podzielili.
Warto także przypomnieć, że w ramach projektu nr 2021-1-PL01-KA121-SCH-000012270 Certyfikaty otrzymało także 33 uczniów realizujących w tym samym czasie zagraniczne zajęcia edukacyjne i językowo-kulturowe.

Erasmus+, Grecja, Paralia-Katerini, 22 maja – 4 czerwca 2022 r.

Kilka pierwszych dni pobytu w słonecznej Iliadzie za nami! TAK! To właśnie w greckiej miejscowości Paralia-Katerini 33 naszych licealistów odbywa obecnie zajęcia edukacyjne językowo-kulturowe, a 5 członków naszej kadry – szkolenia administracyjno-informacyjne, realizowane w zakresie projektu nr 2021-1-PL01-KA121-SCH-000012270 współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach akredytacji programu Erasmus+, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Edukacja Szkolna, Konkurs 2021. Pierwszego dnia Grecja przywitała nas delikatnym, aczkolwiek cieplutkim deszczem, niemniej jednak po dojeździe do miejscowości, w której jesteśmy ulokowani – od razu się rozpogodziło. Nie czekając chwili, tuż po zameldowaniu się w hotelu postanowiliśmy od razu przejść do działania. I tak dość intensywnie, ale też i rekreacyjnie mija nam ten czas. Jeździmy do greckiej szkoły Lidya, gdzie doskonalimy swoje lingwistyczno-komunikacyjne umiejętności. Swoją znajomość języków obcych (angielskiego i greckiego) szlifujemy także w trakcie wyjazdów kulturowych. Byliśmy już w miejscowości Katerini, w pobliskiej miejscowości Olimpic Beach, w Palaios Panteleimonas, czyli Starym Panteleimonie oraz na zamku w Platamonas. Także nasza kadra dzielnie się szkoli oraz korzysta dobrodziejstw greckiej aury. Z resztą zobaczcie sami na naszej fotorelacji jak nam świetnie mija ten czas…

Kolejne dni naszego pobytu w Grecji

Kolejne dni naszego pobytu w Grecji w ramach programu Erasmus+ na zajęciach kulturowo-językowych upłynęło wręcz błyskawicznie! Być może to przez cudowne greckie słońce – którego mamy pod dostatkiem, a być może dlatego, że ciągle coś robimy! Ciągle jesteśmy w biegu! Ciągle mamy jakieś zajęcia! Zobaczcie na fotorelacji co robiliśmy w ostatnim czasie – a trochę tego było … zajęcia w szkole i mnóstwo wycieczek – Skiathos, Meteory, Litochoto, Thessaloniki i oczywiście wypoczynek nad morzem i basenem….

Do konca lekcji zostało