Zespół Szkół
im. Władysława Stanisława Reymonta
"Szkoła przyjazna uczniowi, ale wymagająca"

logotyp

Projekt nr 2021-1-PL01-KA122-VET-000020809 pt. „Praktyki na europejskim rynku pracy”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską, w ramach programu Erasmus +, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Kształcenie i Szkolenia zawodowe dla uczniów i kadry, konkurs 2021

Rozdanie certyfikatów

wręczenie certyfikatów
Nasz pobyt w słonecznej i gorącej Grecji dobiegł końca. Przez te ostatnie niemal dwa tygodnie nasi dzielni technicy transportu kolejowego, technicy eksploatacji portów i terminali oraz technicy informatycy odbywali staże i praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+ właśnie w cudownej Iliadzie. Przyszedł jednak czas podsumowań, refleksji i przemyśleń zwieńczonych rozdaniem certyfikatów uczestnictwa w tym niezwykle cennym projekcie. I tak właśnie minął nam ten ostatni dzień naszego pobytu, a później… później z łezką kręcąca się w kąciku oka wyruszyliśmy do Polski.

Relacja w mediach społecznościowych

Informacja w mediach

roll-up - informacja o projekcie

Erasmus+, Grecja, Paralia-Katerini, 22 maja – 4 czerwca 2022 r.

młodzież technikum
Grecja przywitała nas rewelacyjną pogodą! Co prawda pierwszego dnia padał lekki deszczyk, ale od razu po zameldowaniu rozpogodziło się i taka aura trwa cały czas. Na co dzień przebywamy w greckiej miejscowości Paralia-Katerini, gdzie nasi technicy transportu kolejowego, technicy eksploatacji portów i terminali oraz technicy informatycy odbywają staże i praktyki zawodowe w zakresie projektu nr 2021-1-PL01-KA122-VET-000020809 pt. „Praktyki na europejskim rynku pracy”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską, w ramach programu Erasmus +, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Kształcenie i Szkolenia zawodowe dla uczniów i kadry, konkurs 2021. Jeździmy do pracodawców na wizyty studyjne oraz zajęcia praktyczne, uczymy się nowych umiejętności zawodowych oraz podpatrujemy kulturę pracy Greków, która definitywnie różni się od tej znanej nam w Polsce. Ale przecież o to właśnie chodzi w wyjazdach na staże i praktyki zawodowe – aby zobaczyć i poznać europejski rynek pracy. Te niezwykle cenne doświadczenia pozwalają nam na wysnucie własnych wniosków i krytyczne podejście do niektórych kwestii. W ramach samy zajęć praktycznych poznawaliśmy dokumentację związaną w naszym zawodowe, byliśmy na stacji kolejowej w Katerini gdzie poznawaliśmy infrastrukturę przeznaczona do obsługi ładunków, odwiedziliśmy także magazyn towarów przemysłowych, gdzie poznaliśmy sposoby i zasady przyjmowania, wydawania i składowania takich artykułów. Oczywiście w naszym repertuarze zadań nie brakuje czasu na chwilkę relaksu – wyjścia do pobliskiej miejscowości Olimpic Beach, na plażę, na basen, czy też zwiedzanie niezwykle urokliwych zakątków Grecji takich jak Stary Panteleimon czyli Palaios Panteleimonas oraz ruiny zamku w Platamonas – tak wyglądały nasze pierwsze dni pobytu w Grecji.

Kolejne dni naszego pobytu w Grecji

zdjęcie grupowe
Kolejne dni naszego pobytu w Grecji w ramach programu Erasmus+ na stażach i praktykach zawodowych upłynęły z prędkością światła! Oczywiście wszystko dlatego, że dzieje się u nas na prawdę dużo, a dodatkowo – greckie słońce – choć cudowne i gorące to jednak czasami niedające chwili wytchnienia! Poza tym jesteśmy w biegu! Ciągle mamy jakieś wyjazdy, zajęcia, wizyty u pracodawców. Zobaczcie na fotorelacji co robiliśmy w ostatnim czasie – a trochę tego było … pracownie komputerowe, stacje kolejowe, magazyny i mnóstwo wycieczek – Skiathos, Meteory, Litochoro, Thessaloniki i oczywiście aktywny wypoczynek nad morzem i basenem….
Copyright Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach

ul. Kolejarzy 16
21 - 540 Małaszewicze
tel./fax: 83 375 14 38
e-mail: zsmal@poczta.fm
www.malaszewicze.com

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0